18-22 Mayıs Aracı Kurum Hisse Dağılımları

18 – 22 Mayıs 2020 haftasında Yabancı Kurumlardan ve işlem hacimlerinde öne çıkan Yatırım Finansman ve Teb Yatırım’a ait net işlem hacmi bazında Citi Menkul, Credit Suisse Menkul, HSBC Yatırım, Merill Lynch Bank, Teb Yatırım, Yatırım Finansman‘ın alım ve satımda haftalık ilk beş hisse dağılımları:

“18-22 Mayıs Aracı Kurum Hisse Dağılımları” için 7 yanıt

Hocam merhaba, paylaşımlarınız için teşekkür ederim çok faydalı oluyor. Piyasa ve yabancının ayristigi noktaları da gözlemlemiş oluyoruz. Listeleri incelerken birsey dikkatimi çekti, naçizane öğrenmek adına soruyorum. Hsbc için ilgili listede Tüpraş olmamasına rağmen alttaki satış diliminde en tepede yer alıyor. Bu nasil oluyor? Detaylandirabilir misiniz? Teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim.

HSBC’ye ait tabloda en sağ sütuna bakarsanız belli bir değere göre zarara göre sıralama yapmış sistem, bu durumda Tuprs, kurumun işlemlerine göre ilk 20’de değil, olsaydı bu sıralamada çıkardı.

Hocam merhabalar, öğrenmek adına bir sorum olacaktı. Yardmcı olabilirseniz beni çok mutlu edersiniz. Örnek olarak merill lunch kurumunun tuprs hissesindeki lot sayısına nasıl ulaşabilirim. Takaslara baktığımda ilk 5 te görünmüyor. Ama sürekli 500 bin 500 bin satış veriyor. Sadece merill lunch ne kadar daha satabilir öngörmek istiyorum. Çok teşekkürler.

Bu kimin adına sattığına bağlı, benim bildiğim kadarıyla net olarak göremeyiz, çünkü virman yoluyla satış veya alış yapabilir.

Hocam merhaba,
Bakınca alış yönünde 3 kurum kozal alışlarını yüksek düzeyde yapmış. sizin görüşünüz nedir bu hisse hakkında? inceleme fırsatınız olmuş muydu?
teşekkürler.

Bir Yorum Yazın