BOLUC Temettü Kararı ve Teknik Görünüm

BOLUC 5,55 TL
25.02.2016

Temettü Kararı:

BOLUC, 24 Mayıs 2016 tarihinde ödenmek üzere hisse başına net 0,543941 TL temettü ödenmesini 23.03.2016’da genel kurula teklif edecek.
Bugünkü fiyatlarla BOLUC net % 9,80 temettü verecek ortaklarına.

Bu 54,39 kuruş temettü verimini, bu sitede 6 Ocak 2016 tarihinde 2015/9 BOLU Çimento Analizi kapsamında yaptığım temettü verimi tahminimde 59 kuruş net temettü (+- 5 kuruş tolerans) ile ucundan tutturmuş olduk. 🙂

HALIL BUHUR:
6 Ocak 2016, 21:26
Sahna dostum,
BOLUC 2015 ilk 3 çeyrek net dönem kârı ve yatırım yapmadığı önceki yıllarda verdiği Temettü Dağıtma Oranlarını (Kabaca Ortalama ile % 85) dikkate alarak yaptığım hesaba göre ben de hisse başına net 59 kuruş temettü çıkardım.
Bu 59 kuruşa +-5% tolerans verelim. 🙂
Tabii bu hesap tamamen önceki yıllara göre tahmini değerlendirme, bunun kararını alacak olan yönetim kuruludur son tahlilde.

Geçen yıl devam eden yatırımları nedeniyle düşük temettü vermişti Bolu Beyi, bu yıl o eksikliği fazlasıyla telâfi etmiş görünüyor.

Yatırımcı dostu şirkete yakışır güzel bir temettü verimi. 🙂

Teknik Görünüm:
5,48 TL kısa vadeli yükselen trend desteğinin korunması durumunda 5,72 – 5,95 – 6,26 TL sıradaki direnç hedefleri olacaktır.

“BOLUC Temettü Kararı ve Teknik Görünüm” için 12 yanıt

en son bolu beyi yorumunuzu tam 1 yıl önce yapmışsınız Halil bey, tweetleriniz de bile yorum yok, 2016 bilanço nasıl?

Haklısınız Ömer Bey maalesef çok yoğun oluyorum,Satışlarda artış olmasına rağmen diğer kalemler bozmuş biraz, özetle kötünün iyisi bir bilanço var.
Trendini bozacak bir durum yok yine de.

hocam bir de buhur 25 deki “üvey evlat”ınız bolu çimentonun bilançosunu değerlendirseniz, saygılar…

hocam ne olacak bu bolu? endekse hiç uymadı, düşüşte başı çekecek bu belli, bilanço çok mu kötü, yoksa başka sıkıntılar mı var? bu gidiş sizin kriterlerinize uygun değil, bir yorum lütfen

Tek Bolu değil, tüm çimentolar aynı durumda, ekonomik darboğazın etkisi hakim.

halil hocam, bolu temettü kararının geçen sene şubat 25 de açıklamıştı, bu sene ses seda yok, bir tahmininiz var mı? saygılar

Bekleyeceğiz, tahminle olmuyor maalesef.
Oyak grubu geçen yıl aralık ayında verdi temettüyü, dolayısıyla benzer tarihte verirlerse yine zaman çok önümüzde.

İnşaat sektöründe ciddi yavaşlama var, kim ne derse desin. Bir de zamansız büyümenin getirdiği mali yük olunca hisse fiyatı yavaş kalıyor, bist 100 yükselmese belki de fiyatı dramatik düşecekti. Uzun vadeli düşünülürse, yatırımlar amortismanı yapıldığında ve inşaat sektörü canlandığında kaybı telafi eder mi acaba? Bir nevi fetret devri yaşıyor olabilir.

Tabii ki en fazla biraz daha yatay devam eder.
Buhur25 bir tür fon olduğu için, maksimum getiriyi sağlama adına performansı yüksek beklediğim hisselere öncelik vermem gerekiyor bu yüzden böyle değişiklikler kaçınılmaz.

Hocam, zaten bu amaçla yaptığınızı tahmin etmiştim nacizane, yoksa yedi yıldır listede olan kağıt çıkmazdı. Hamlelerinizi yavaş yavaş daha iyi anlamaya başlayacağım, henüz çok yeniyim çünkü.

Bir Yorum Yazın