CIMSA Temettü Ödeme Kararı ve Temettü Tarihi

CIMSA 13,60 TL
27.02.2018
Çimsa 29.03.2018’de ödenmek üzere hisse başına net 0,425 TL temettü ödeme kararını genel kurula teklif kararı aldı.
Câri fiyatla % 3,13 temettü verimine denk gelir.
Temettü dağıtma oranı: % 41,6
Geçmiş yıl temettü verimlerine düşük kaldı temettü verimi, bunda sektörün zayıf seyri ve şirketin yatırım sürecinden geçmesi etkili.

“CIMSA Temettü Ödeme Kararı ve Temettü Tarihi” için 9 yanıt

İki yildir guldurmedi yuzumuzu. Satmaya da kiyamadim neredeyse 50% zarar. Ama su bir gercek suan nakitim olsa yine de alirim.

Hocam cimsa için yeni bir öngörünüz var mı.Ozellikle satılacak olan fabrikaların para girdisi ne derece etkili oluyor.. teşekkürler

Para yok henüz, bunu bizim öngörmemiz zor, ancak satış sonrası bilançoda görülebilir, ayrıca iştiraki olan bir şirket Çimsa o yüzden sadece Çimsa odaklı bakmamak gerekir satışa.
Faiz ve kur yüksek seyrettikçe çimento sektörünün işi zor görünüyor.

hocam merhaba cimsa ile akcansa karsılastırıldıgında uzun vadede temettu yatırımcılıgı için sizce en uygun ikisi arasında bakıldıgında sizce hangısı olur ben kıyaslama yaptıgımda cimsa yüklü borcu oldugu bilgisini aldım ve fili dolasımdaki oranı akcansaya oranla daha yuksek ve bilancolara bakıldıgında akcansa ile cimsa arasında pek fark yok gibi duruyor fakat cımsanın temettu tutarları her zaman akcansadan daha yuksek oluyor akcansaya bakacak olursak yenı yapılacak kanal ıstanbul ile on plana cıkacagı soylentılerı var fakat onumuzdekı 5-10 yıl veya daha uzun bakacak olursak sızın tercihiniz ne olurdu

Bir birinden çok farkı yok ama benim tercihim belli aslında Buhur25’te hangisi var?

Bir Yorum Yazın