buy Instagram likes

Traktör ve Biçerdöverlerin Yenilenmesi

Diğer Hisseler Halil BUHUR 747
sponsorlu reklam

Tarım sektöründe enerji verimliliği için traktör ve biçerdöverlerin yenilenmesine ve tarım sektöründe enerji verimliliğinin artırılması için yeni eylem planları düşünülüyor.

Bu kapsamda Traktörlerin ve Biçerdöverlerin Enerji Verimlilikleri ile Yenilenmesinin Özendirilmesi” öne çıktı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sorumlu olarak belirlenirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da ilgili kuruluşlar arasında yer aldı.

Söz konusu plan kapsamında mevcut traktör ve biçerdöver filosunun daha verimlileri ile değişimi için bir destek mekanizması tanımlanacak, gerekli mevzuat düzenlemesi değerlendirilecek.

Destek mekanizmasının hurda teşviki, faiz desteği gibi desteklerle yapılandırılmasına yönelik çalışmalar yürütülecek. Traktör için 20 yaş, biçerdöver için 10 yaş üzerindekilerinin yüksek verimlileri ile değiştirilmesi desteklenecek.

Ortak traktör ve biçerdöver kullanımı özendirilecek Ayrıca ortak traktör ve biçerdöver kullanımı özendirilerek, traktör ve biçerdöverlere yönelik enerji verimliliği desteğinin etkisi artırılacak.

Bunun için bakanlıklar, destek mekanizması tasarlanması, destek etki analizinin yapılması,değişimi gerçekleştirilecek traktör ve biçerdöver sayısının belirlenmesi için çalışmalar yapacak.

Eylemin zamanlama planına göre, 2018’de destek mekanizmaları ve etki analizi çalışmaları yapılacak, 2019 ve 2020 yıllarında tüm çalışmalar tamamlanarak destek uygulamasına geçilecek.
Kaynak: Anadolu Ajansı

Bu haberin benzeri yıllar önce de konuşuldu fakat eyleme dönmedi, eyleme dönmedikçe ilgili hisseler üzerinde kalıcı etki beklenmemeli.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Halil BUHUR {Halil BUHUR}

Bir cevap yazın