Hakkımda

Halil BUHUR

Halil Buhur Kimdir?

Halil Buhur, 1974 yılında Uşak Eşme’de doğmuştur. Yüksek öğrenim hayatına Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Makine bölümünde başlamış, ardından Celâl Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümü lisansını tamamlamış ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme alanında yüksek lisans derecesi almıştır.

İş hayatına öğretmen olarak başlayan Buhur, Kiraz Çok Programlı Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapmıştır. Bornova Kız Teknik ve Meslek Lisesinde müdür yardımcılığı sonrasında Konak Mimar Sinan Ortaokulu ve Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesinde müdür olarak görev yapmıştır.

2024 yılından itibaren ise Halil BUHUR Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. bünyesinde borsa temel teknik ve takas analizi eğitimi ve danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir.

Halil Buhur, Dokuz Eylül Üniversitesi Turevs Derneği Turizm ve Otelcilik sertifikasına da sahiptir. Ayrıca “Personel Güçlendirmenin Motivasyon Üzerine Etkisi” konulu işletme yüksek lisans tezi ve “Kıranköy Halkbilimi” konulu Türk Dili ve Edebiyatı lisans tezi gibi akademik yayınları da bulunmaktadır.

Halil Buhur Biyografi

GENEL BİLGİLER

Doğum Tarihi ve Yeri: 1974 Eşme / UŞAK

EĞİTİM BİLGİLERİ

Yüksek Lisans: Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme, 2015

Lisans: Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat, 2011

Lisans: Celâl Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı, 1998

Ön Lisans: Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Makine, 1994

Lise: Eşme Endüstri Meslek Lisesi, 1990

Ortaokul: Gökçeören Ortaokulu, 1987

İlkokul: Kıranköy İlkokulu, 1984

İŞ TECRÜBELERİ

İktisatçı / Eğitimci (2024 – …)

Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi, Müdür (2018 – 2024)

Konak Mimar Sinan Ortaokulu, Müdür (2013 – 2018)

Bornova Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Müdür Yardımcısı (2005 – 2013)

Kiraz Çok Programlı Lisesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni (1998 – 2005)

SERTİFİKALAR

Dokuz Eylül Üniversitesi – Turevs Derneği Turizm ve Otelcilik, 1991

YAYINLAR

1) Halil BUHUR, “Personel Güçlendirmenin Motivasyon Üzerine Etkisi: İlk ve Orta Öğretim Devlet Okullarındaki Öğretmenlere Yönelik Bir Uygulama”, Yayınlanmamış İşletme Yüksek Lisans Tezi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Ankara, 2015

2) Halil BUHUR, “Kıranköy Halkbilimi”, Yayınlanmamış Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Tezi, Celâl Bayar Üniversitesi, Manisa, 1998

İletişim / Halil BUHUR telefonu : 0 505 276 77 15