AKBNK Teknik Analizi

AKBNK 6,02 TL
14 Nisan 2020

Akbank‘ta göstergelerimiz 5,60 TL üzerinde pozitif durumda.

6,25 TL direnci üzerinde orta vadeli pozitif görünüm güçlenir.

Bu seviye üzeri hacimli hareketlerin devamı hâlinde 7,62 ve 9,00 TL orta ve uzun vadeli makas direnç seviyeleri olur.

AKBNK 5,82 TL stop-loss seviyesi altında 5,05 TL destek olarak izlenmek üzere teknik görünüm:

12 Comments

 1. En çok önerilen bankacılık kağıdı haline geldi. Önümüzdeki hafta kıpırdama olur mu acaba?

  • Tüm bankalar zayıf kaldı TSKB hariç, yabancı ilgisi olursa beklenen kıpırdama olur.

 2. Hocam, ben kısa ve orta vadeli hisselerden olan karlarımı başka bir bankadaki borsa hesabımda bankacılık hissesi alarak değerlendiriyorum. 1 yıllık bir zaman biçtim. Fiyatlarına da bakmıyorum. Çok ucuzlar ama bddk nın son düzenlemeleri beni endişelendiriyor öte yandan bu krizde batması muhtemel krediler de var. Akbank ve Garanti biriktiriyorum. Sorum şu bu kriz bir bankacılık krizine dönüşebilir mi, 2001 deki gibi? Yoksa bankaların eski karlılıklarına bu bir yıllık sürede yeniden ulaşmalarını bekler misiniz?

  • Özellikle 2009 sonrası banka sektörü için alınan kararlar ile sektör şirketleri nispeten daha sağlam temellere oturtuldu, fakat bu camiada kesin konuşmak olmaz elbet de…
   Eğer bu sektör veya endeks yürüyecekse bu iki banka olmadan olmaz bu açıdan seçimleriniz isabetli diye düşünüyorum. Hayırlısı diyelim Tarık bey.

 3. “AKBNK 5,82 TL stop-loss seviyesi altında 5,05 TL destek..” derken 5.82 den pozisyonu kapatmış olmanız lazım ama 5.05 de güçlü bir destek var altının kırılması zor mu demek istemişsiniz acaba ?

  • Analiz için yeni tespitimiz yeni beklentimiz olmalı, eski çalışma hedefi gerçekleşmedi ki…

 4. hocam merhaba . Ender 88bindeyken akbank 5.40-5.50 arasındaydı simdi 100bin akbank yine 5.50 sizin bu konuda bir görüşürüz var mi. Yani bankacılık sektöründe bu baskı bir gün kırılır mı yukari.Normalde yükselişler hep bankacılık önderliğinde olurdu. Düşüncelerinizi merak ettim.Iyi çalışmalar iyi gunler

  • Güçlü yabancı ilgisi olmadan zor yürür bankalar ama er geç olacaktır o da…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir