ASELSAN Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemlerine İlişkin Bildirim

“Yönetim Kurulu’nun 20 Şubat 2018 tarihli toplantısında;

Şirketimizin 1 Milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 2 Milyar TL’ye yükseltilmesine,

Esas sözleşmenin “Şirketin Kayıtlı Sermayesi” başlıklı 6. maddesinin, Kayıtlı sermaye tavanının artırılmasına ilişkin değişiklikler ile Uygulamada hesaplama zorluğu ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’nin sistemi ile uyumsuzluk yaratan 1 Kuruş olan itibari değerinin 1,-TL ve 100 Milyar adet olan pay adedinin 1 Milyar adet olarakdeğiştirilmesi ve
bununla ilişkili olarak Yeni Türk Lirasına geçiş ile ilgili paragrafın esas sözleşmeden çıkarılarak ekteki şekilde tadil edilmesine,

Kayıtlı sermaye tavan artırımı ve esas sözleşme değişikliği için Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaat edilmesi ve diğer işlemlerin yerine getirilmesi hususlarında Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir.

Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı: (TL) 1.000.000.000
Yeni Kayıtlı Sermaye Tavanı: (TL) 2.000.000.000
Kayıtlı Sermaye Tavanı İçin Son Geçerlilik Tarihi: (Yeni) 31.12.2022″
*
*
*
Haberin özü, önümüzdeki süreçte (31.12.2022 tarihine kadar, bazen sermaye artırılmadan bu son tarihin süresi uzatılabilir) Ödenmiş Sermaye artırımı için prosedür hazırlığı yapılıyor.
Şirketin sermaye artırma künyesine baktığımızda bu artırımların çoğu, bir tanesi haricinde bedelsiz sermaye artırımı şeklinde olmuş.
Bu geleneğe göre olumsuz bir durum yok diyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde yazdığım bir twitte, şirketin ikincil sermaye artırımında sıkıntı varsa ihtiyaç olan kaynağın İç Kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımı şeklinde kısmen karşılanması da bir yöntemdir, demiştik hatırlanacağı üzere.
Hoş, bu haberde sadece sermaye artırımına prosedür hazırlığı var, sermaye artırımının bedelsiz – bedelli veya üçüncü şık nasıl olacağı hakkında bilgi yok ama bu yorumu şirketin geçmiş sermaye artırımı geleneğine göre yapmıştık.

Biz yatırımcılar nezdinde önemli olan faaliyetleri ve kârı artan hâliyle sermayesi de bir şekilde artacak olan bir şirket var ortada, velhasıl büyüme devam ediyor, gerisi teferruat…

“ASELSAN Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemlerine İlişkin Bildirim” için 4 yanıt

Halil hocam aciklamaniz cok net ve aydinlatici.Yani buyuk ihtimal bedelsiz olacak bu sermaye arttirimi.Sitenizde bedelli ile ilgili bir yazi bulamadim aselsanda bedelli arttirim olursa nasil olucak peki?.Hisse üzerinde oyun oynuyolar baski var tutuyolar gibi yorumlar okuyoruz katiliyomusunuz.? Hayirli aksamlar.

Biz gerçekleşen resmî açıklamalara göre yazmak zorundayız, dedi kodu bize yakışmaz, onları yorumlamak da…

Hocam bu arada listem Aselsan-hektas- petkim- trkcm- soda .olarak guncelledim.Ama buhur25 ide surekli izlemedeyim.

Bir Yorum Yazın