Buhur25 Orta ve Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.

Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 2 hisse değişikliği yapılacaktır:
HEKTS ve SASA saha kenarına alınırken AYGAZ ve ENJSA Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- HEKTS 30,62 TL → AYGAZ 118,70 TL

(Buhur25 yıllık getiri hesabında AYGAZ’ın Buhur25’e giriş değeri: 145,84 TL*)

*HEKTS’ın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam götürüsü -18,61% olduğu için Buhur25 getiri hesabında AYGAZ’ın Buhur25’e giriş değeri 145,84 TL üzerinden hesaplanacaktır.

2- SASA 60,95 TL → ENJSA 50,75 TL

(Buhur25 yıllık getiri hesabında ENJSA’nın Buhur25’e giriş değeri: 39,82 TL*)

*SASA’nın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +27,43% olduğu için Buhur25 getiri hesabında ENJSA’nın Buhur25’e giriş değeri 39,82 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, ARCLK, AYGAZ, CIMSA, DOAS, ECILC, EGEEN, ENJSA, FROTO, ISMEN, KCHOL, KMPUR, KONTR, KORDS, KRDMD, MGROS, OTKAR, PGSUS, SISE, TAVHL, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS

01 Ağustos 2023

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Bedelsiz ve temettü yatırımcılığı konusunda ayrıntılar için:

Buhur25 Ekolü

14 Comments

 1. Hocam emeginize sağlık enja hissesini 2 hafta önce bende portföyüme eklemiştim 39.80 den tam 12 den Vurmuşum desenize hayirli olsun inşallah

 2. Buradaki herkese merhaba. Uzun süredir takip ettiğim Halil Buhur hocanın sitesine de böylece kayıt oldum. 20 kusur yıldır borsa ile ilgilenmekteyim. Yaş yetmiş…bakalım size ayak uydurabilecekmiyim.

 3. Değerli hocam..uzun yıllardır sitenizde paylaştıklarınızdan yararlanmaktayım.. emekleriniz için teşekkürler.
  31.07.2023 te buhur 25 listenizi güncellemişsiniz ama sitenizin en üstünde hisseler tıkalnınca aşağıya doğru sıralanan 25 adet listede enka , hekts vb. hala güncelenmemiş gözükmektedir..
  size güvenen kişileri yanıltmamak adına bilgilerinizi rica ederim.

 4. Değerli hocam , fırsat bulup yeni eklenenleri güncellemişsiniz.. teşekkürler. Fakat yeni HİSSELER adı altında eklenen kağıtların teknik analizleri paylaşacak zaman bulamamışsınız sanırım.. AYGAZ ve ENJSA Buhur25 kadrosuna girmiş mesala son

  • Evet zaman sorunu var fakat, teknik olarak da olgunlaşma vb. koşulları izliyoruz yeni çalışma için.

 5. Değerli Halil Hocam,buhur25 arşivinizi sitenize geri yüklediğini için çok teşekkkürler.Böylelikle geriye dönük değerlendirme yapabileceğiz.

 6. Saygılar değerli Halil Buhur. Bay döner hisseleri uzun vadeli portföyde tutulur mu? Bu konuda bir teknik analiz gelirse çok mutlu olurum. Sevgilerimle, takipteyiz.

  • İlgilenmediğim bir şirket maalesef, siz vermelisiniz bu kararı.
   Sadece izlediğimiz hisselerle ilgili çalışma yapıyoruz.

 7. Sevgiler saygı değer hocam. Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisseleri uzun süre tutmaya değer midir? Cevaplarsınız çok sevinirim sevgili hocam. Saygılar hocam.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir