Buhur25 Orta ve Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.

Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 2 hisse değişikliği yapılacaktır:
AKSA ve KORDS saha kenarına alınırken ALGYO ve EREGL  Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- AKSA 77,55 TL → ALGYO 37,94 TL

(Buhur25 yıllık getiri hesabında ALGYO’nun Buhur25’e giriş değeri: 43,92 TL*)

*AKSA’nın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam götürüsü -13,62% olduğu için Buhur25 getiri hesabında ALGYO’nun Buhur25’e giriş değeri 43,92 TL üzerinden hesaplanacaktır.

2- KORDS 82,50 TL → EREGL 45,00 TL

(Buhur25 yıllık getiri hesabında EREGL’nin Buhur25’e giriş değeri: 52,52 TL*)

*KORDS’un Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam götürüsü -14,32% olduğu için Buhur25 getiri hesabında EREGL’nin Buhur25’e giriş değeri 52,52 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

ALARK, ALGYO, ARCLK, AYGAZ, CIMSA, DOAS, ECILC, EGEEN, ENJSA, EREGL, FROTO, ISMEN, KCHOL, KMPUR, KONTR, KRDMD, MGROS, OTKAR, PGSUS, SISE, TAVHL, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS

22 Ağustos 2023

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Bedelsiz ve temettü yatırımcılığı konusunda ayrıntılar için:

Buhur25 Ekolü

2 Comments

  1. Hocam yeni halka arzlardan twiterda buhur 25 girme potansiyeli hisse var yazmışsınız hangi hisse paylaşabilirmisiniz beğendiğiniz şirketi yatırım tavsiyesi olmadan lütfen

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir