Buhur25 Orta ve Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 2 hisse değişikliği yapılacaktır:
TAVHL ve SISE saha kenarına alınırken MAVI ve KCAER Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- TAVHL 107,50 TL → MAVI 116,50 TL

2- SISE 45,82 TL → KCAER 29,80 TL

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

ALARK, ARCLK, ASTOR, AYGAZ, BRSAN, CIMSA, CWENE, DOAS, ECILC, ECZYT, ENJSA, EUPWR, FROTO, ISMEN, KCAER, KCHOL, KMPUR, KONTR, MAVI, MGROS, OTKAR, TOASO, TTRAK, TUPRS, YEOTK

02 Ocak 2024

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Bedelsiz ve temettü yatırımcılığı konusunda ayrıntılar için:

Buhur25 Ekolü

2 Comments

 1. Sayın Halil Hocam,
  Sizi uzun yıllardır takip ediyorum. Memleketim Bayindir’ da Mudurluk yaptığınızı da duydum, ancak yüzyüze tanışmak kısmet olmadı.
  Temettü ve bedelsiz uzun vade yatırımciligi sizden öğrendim dersem yanlış olmaz. Yaptığım yatırımlardaki hisselerinin sağlamasını güncel Buhur25 listesinden mutlaka yaparım.Bende hakkiniz çok, lütfen helal ediniz.
  Emekli olacağınızı öğrenciniz olan yeğenimden duymuştum. Sizin ve ailenizin hakkınızda hayirli ve uğurlu olmasini temenni ederim. Yolunuz ve bahtiniz açık olsun.
  Allah’a emanet olunuz.

  • Çok teşekkür ederim Şefik Bey sağ olun, evet Kutay ile kulağınızı çınlattık. 🙂
   Selamlar, bol kazançlar…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir