Buhur25 Orta ve Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 3 hisse değişikliği yapılacak:
HKTM, JANTS, YEOTK saha kenarına alınırken ALGYO, KCHOL, SAHOL Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- HKTM 72,00 TL → ALGYO 83,80 TL

1- JANTS 143,40 TL → KCHOL 83,70 TL

1- YEOTK 69,80 TL → SAHOL 45,08 TL

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, ALGYO, BRISA, CIMSA, DOAS, EREGL, FROTO, HEKTS, ISMEN, KCHOL, KLKIM, KMPUR, KONTR, KORDS, KRDMD, PGSUS, SAHOL, SASA, SISE, TAVHL, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS

02 Ocak 2023

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Bedelsiz ve temettü yatırımcılığı konusunda ayrıntılar için:

Buhur25 Ekolü

20 Comments

 1. hocam merhaba. portföydeki hisselerin portföye giriş fiyatlarını nasıl öğrenebiliriz. her hisse için videolarınızı izleyerek mi?

  • Buhur25 güncelleme yazılarını 2010 yılına kadar geriye dönük incelemeniz gerekiyor.

   • Sene başlarında güncelleme yapıyorsunuz bildiğim kadarıyla Hocam sene Başı fiyatlara bakarak birer sene geri gidersek olur sanırım bunu kastettiğinizi düşünüyorum doğrumudur.
    Selamlar Saygılar…

   • Hocam cocuklarimiz icin 10 yillik sektor veya hisse oneriniz varmi her ay duzenli olarak alabilcegmiz bir kac sektor veya hisse

 2. Mahşerin üç atlısı olur inşallah. Ben Kontr saha kenarına çekilir diye endişe ediyordum ki şükür, halen kadroda.

 3. Hocam hktm için en son yapmış oldugunuz çalışmadaki hedefler gecerli mi? Nacizane sormak istediğim iki husus var. Birincisi hktm özelinde saha kenarına alınma gerekçesi olarak hangi göstergelerde bozulma gördünüz, ikincisi son zamanlarda buhur25 ‘e giriş ve çıkışlar biraz hızlı olmadı mı? Zira sizi yıllardır takip eden biri olarak daha stabil gittiğini düşünmekteyim. Başarılarınız devamını dilerim.

 4. Bu çok fena oldu hocam ya. Yeotek te zarar çok . Düştükçe alım yaptık. Pazartesi çok daha düşecek galiba. Evet iyi kazandık ama yemesini bilemedik maalesef ?bir hisseden kazanınca sahipleniyoruz o hisseye iyi bir ders oldu.

 5. Teşekkürler Halil bey emeklerinize sağlık yeni yılda sağlık ve mutluluklar dilerim

 6. Buhur 25 hisselerini 2023 yılının hangi ayında güncellemektesinz ? teşekkürler. Saygılar.

 7. Şu anda elimde olan hisseler froto sasa tupraş ereğli şişe thyao sayenizde çok güzel paralar kazandım bunlar listenizden cıkmadığı sürece satmak yok teşekkürler ?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir