Buhur25 Orta ve Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 1 hisse değişikliği yapılacak:
EREGL saha kenarına alınırken ENKAI Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- EREGL 35,40 TL → ENKAI 29.30 TL

(Buhur25 yıllık getiri hesabında ENKAI’nin Buhur25’e giriş değeri: 34,26 TL*)

*EREGL’nin Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam zararı -14,20% olduğu için Buhur25 getiri hesabında ENKAI’nin Buhur25’e giriş değeri 34,26 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, ALGYO, ARCLK, CIMSA, EGEEN, ENKAI, FROTO, HEKTS, ISMEN, KCHOL, KLKIM, KMPUR, KONTR, KORDS, KRDMD, MGROS, PGSUS, SASA, SISE, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS, VAKKO

03 Nisan 2023

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Bedelsiz ve temettü yatırımcılığı konusunda ayrıntılar için:

Buhur25 Ekolü

14 Comments

  1. Hocam selamlar hayırlı sahurlar yakın zamanda hektaş genel kurul yapıldı ancak alıştığımız bedelli-bedelsiz olayı gerçekleşmedi?
    Buradan şirketin artk büyüme potansiyelinin durduğu yada bittiği anlamını mı çıkarmalıyız yoksa yeni haberlere gebe midir ? Genel olarak sizin görüşünüzü çok önemsiyorum hocam bi bilgilendirme ve değerlendirme yapabilme imkanınız olur mu sayın hocam ???? şimdiden teşekkürler hocam ????????‍♂️

  2. Eregli dipteyken kadro dışına çıkarıldı. Bu mağduriyet Eregliyi üzdü.

  3. Merhabalar hocam,
    ENKAI’nin Buhur25’e giriş değeri: 34,15TL olması gerekmez mi? Kontrol edebilir misiniz?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir