Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda, sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşulların durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede üç hisse değişikliği yapılacak:
DOAS, ENJSA, NETAS saha kenarına alınırken AKGRT, MTRKS, QUAGR Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- DOAS 27,26 TL → AKGRT 7,82 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında AKGRT’nin Buhur25’e giriş değeri 7,84 TL*)

*DOAS’ın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -0,22 % olduğu için Buhur25 getiri hesabında AKGRT’nin Buhur25’e giriş değeri 7,84 TL üzerinden hesaplanacaktır.

2- ENJSA 10,43 TL → MTRKS 39,84 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında MTRKS’in Buhur25’e giriş değeri 44,04 TL*)

*ENJSA’nın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -9,54 % olduğu için Buhur25 getiri hesabında MTRKS’in Buhur25’e giriş değeri 44,04 TL üzerinden hesaplanacaktır.

3- NETAS 24,86 TL → QUAGR 24,72 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında QUAGR’nin Buhur25’e giriş değeri 35,74 TL*)

*NETAS’ın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -22,44 % olduğu için Buhur25 getiri hesabında QUAGR’nin Buhur25’e giriş değeri 35,74 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKGRT, AKSA, ALARK, ARDYZ, EREGL, ESEN, FROTO, HEKTS, INDES, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KONTR, KOZAL, KRDMA, MTRKS, PETKM, PGSUS, QUAGR, SASA, SISE, TOASO, TTRAK, TUPRS

10 Mayıs 2021

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

18 Comments

 1. Hocam Matriks’in sizin stratejinize uyduğunu görünce direk listeme alacağım ? teşekkür ederim

 2. Hocam temettü tabanlı listenizde şuan ardyz esen kontr mtrks quagr ile biraz modaya uyulmuş izlenimi aldım. Bunların temettü geçmişi yok nasıl emin olabiliyorsunuz?

  • Dikkat ederseniz hepsi de temettü veya bedelsiz bir şekilde kâr paylaşımı açıkladı, yani bizim sisteme çok da uzak değiller.

 3. Merhabalar hocam,
  Dün Hedef Portföyün QUAGR ile ilgili yaptığı açıklama tam olarak ne anlama geliyor ?

  • Girişim Sermayesi şirketi olduğu için QUAGR’deki lotlarını satacağını bildirmiş ekstra bir haber değil, geçen hafta QUAGR vermişti bu haberi.

 4. Gunluk haftalik aylik alarak biriktirenler icin bu hisselerden destek seviyesinde yada yakin olanlari siralayabilirmiyiz.elime 300tl gecti bugun diyelim en ucuzu x hissesi onu alalilm.

 5. Emeğinize sağlık. Jantsa brüt yasağına girdi. 7 hazirana kadar. Kısa bir değerlendirme yapar mısınız ?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir