Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 1 hisse değişikliği yapılacak:
VBTYZ saha kenarına alınırken SISE Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- VBTYZ 21,10 TL → SISE 8,16 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında SISE’nin Buhur25’e giriş değeri 8,50 TL*)

*VBTYZ’nin Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -4,00% olduğu için Buhur25 getiri hesabında SISE’nin Buhur25’e giriş değeri 8,50 TL üzerinden hesaplanacaktır. (KRDMA sırasından gelen eksi kaynaklı)

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKGRT, AKSA, ALARK, ALGYO, BRISA, ECILC, EREGL, FROTO, HEKTS, INDES, ISDMR, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KONTR, KRDMD, OTKAR, PETKM, SASA, SISE TOASO, TTRAK, TUPRS, VESBE

19 Ekim 2021

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

14 Comments

  1. hocam çok teşşekkürler çocuguma 3 5 bişi biriktirmeye çalışıyorum sayenizde emeğimiz çöp olmuyor.

  2. Emeginize saglik. Akgrt ile son zamanlarda olumsuz bir hava var. Görüşünüzü alabilir miyim ? Saygilarimla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir