Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te yeni yıl güncellemesinde 2 hisse değişikliği yapılacak:
OTKAR ve ECILC saha kenarına alınırken eski Buhur25 oyuncularından olan iki tecrübeli Buhur25 oyuncusu DOAS ve KORDS Buhur25 kadrosuna giriyor.

Güncel cari fiyatları:

DOAS 43,80 TL

KORDS 31,50 TL

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKGRT, AKSA, ALARK, ALGYO, BRISA, DOAS, EREGL, FROTO, HEKTS, INDES, ISDMR, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KONTR, KORDS, KRDMD, PETKM, SASA, SISE, TOASO, TTRAK, TUPRS, VESBE

03 Ocak 2022

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

16 Comments

  1. Halil bey iyi seneler diliyorum thy tav için bir çalışma varmı? Teşekkür ederim

  2. Halil hocam mereba sizi yeni tanıdım inşallah bundan böyle sizleri takip etme şansım olcak başarıların devamını dilerim hicam

  3. Halil hocam mereba sizi yeni tanıdım inşallah bundan böyle sizleri takip etme şansım olcak başarıların devamını dilerim hocam

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir