Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 1 hisse değişikliği yapılacak:
ISYAT saha kenarına alınırken THYAO Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- ISYAT 3,16 TL → THYAO 27,50 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında ISYAT’ın Buhur25’e giriş değeri 27,76 TL*)

*ISYAT’ın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -0,94% olduğu için Buhur25 getiri hesabında THYAO’nun Buhur25’e giriş değeri 27,76 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKGRT, AKSA, ALARK, ALGYO, BRISA, DOAS, EREGL, FROTO, HEKTS, INDES, ISDMR, ISMEN, JANTS, KAREL, KONTR, KORDS, KRDMD, PETKM, SASA, SISE, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS, VESBE

24 Ocak 2022

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

11 Comments

  1. Çok değerli hisseler emeklerinize sağlık eksik olmayın. Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

  2. Üstadım çok teşekkür ediyorum, bereketli olsun, elinize emeğinize sağlık.

  3. Merhabalar, KONTR için yakın zamanda alım fırsatı olur mu? Birde finansal verilerde kısa dönem borç yükü %60 civarında görünüyor bu risk oluşturur mu? Teşekkürler.

  4. Emeğinize sağlık Halil Bey ilgiyle takip ediyoruz. Türk hava yollarını analiz yaptığınız 3 Ocak takı değerinden değilde, 27 li seviyeden listenize ekliyorsunuz. Selam ve saygıyla sağlıklı günler dilerim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir