Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 1 hisse değişikliği yapılacak:
ISDMR saha kenarına alınırken HKTM Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- ISDMR 25,50 TL → HKTM 36,08 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında HKTM’nin Buhur25’e giriş değeri 29,06 TL*)

*ISDMR’in Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +24,15% olduğu için Buhur25 getiri hesabında HKTM’nin Buhur25’e giriş değeri 29,06 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, ARCLK, BRISA, DOAS, EREGL, FROTO, HEKTS, HKTM, INDES, ISMEN, JANTS, KMPUR, KONTR, KORDS, KRDMD, PGSUS, SASA, SISE, TAVHL, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS, VESBE

27 Eylül 2022

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Bedelsiz ve temettü yatırımcılığı konusunda ayrıntılar için:

Buhur25 Ekolü

4 Comments

  1. Smrtg ya da gesan takibinizde mi, yenilenebilir enerji, panel üreten şirketler listenize girecek mi, smrtg arzdan sonra yaptığım ekleme ile hala tutuyorum. Listenize girdi mi diye sürekli takip ediyorum. Fiyatı yükseldi ama tavanları görüp hisse takip eden biri değilim 15 liradan bu yana portföyümde. O dönem gelecek gördüğüm için almıştım. Sanırım portföyden çıkarmak istemediğim için buhur25te de olduğunu görmek istiyorum:)

  2. halil buhur almadıysa vardır bir bildiği evlimisin sahollle kontrolmatik bire 60 yaptı 2 senede. sahol carpı 2 yapmadı o nasıl olacak .kmpur 2 ay oldu 2 kat kat gitti sahol 3 yılda 2 kat zor gidiyor bak orda kordsa brisa var olmaz mı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir