Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemiz Buhur25‘i 2010 yılından bu yana devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı ilk yıllarda değişik sayılarda olsa da son yıllarda Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda sıra dışı bir temel gelişme, haber akışında önemli bir değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşullarının durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede 1 hisse değişikliği yapılacak:
ARCLK saha kenarına alınırken CIMSA Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- ARCLK 75,80 TL → CIMSA 72,00 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında CIMSA’nın Buhur25’e giriş değeri 50,83 TL*)

*ARCLK’in Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +41,66% olduğu için Buhur25 getiri hesabında CIMSA’nın Buhur25’e giriş değeri 50,83 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, BRISA, CIMSA, DOAS, EREGL, FROTO, HEKTS, HKTM, INDES, ISMEN, JANTS, KMPUR, KONTR, KORDS, KRDMD, PGSUS, SASA, SISE, TAVHL, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS, YEOTK

28 Ekim 2022

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

Bedelsiz ve temettü yatırımcılığı konusunda ayrıntılar için:

Buhur25 Ekolü

9 Comments

 1. Karel de vardı bir ara hocam onu tekrar almayı dusunmuyormusunuz yada çıkmasının sebebi neydi teşekkürler

 2. Hocam 1 milyonum var bir yıl beklemek şartıyla hangi hisselere yatırım yapalım

 3. Halil hocam geçen yıl baya Zararla çıkmıştım borsadan isgyo sayesinde ben sattıktan sonra yükselmişti ama baya zarar da verdi ondan sonra çekindim borsaya girmeye bu sene uzun vade kal diyebileceğiniz bir hisse varmı zararimi kapatmak açısından

 4. Hocam İNDES hisse var elimde maliyetim 12,60 lira daha beklemeye değer mi? Orta ve uzun vade devam edeyim mi?

 5. Merhabalar Halil hocam, çıkan giren hesabını nasıl yapıyorsunuz biraz açıklar mısınız. Ben cimsa 72tl üzerinden %41,66 sını alıp kendisinden düşüyorum 42tl çıkıyor. Nasıl yapmalıyım?

  ARCLK 75,80 TL → CIMSA 72,00 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında CIMSA’nın Buhur25’e giriş değeri 50,83 TL*)

  *ARCLK’in Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +41,66% olduğu için Buhur25 getiri hesabında CIMSA’nın Buhur25’e giriş değeri 50,83 TL üzerinden hesaplanacaktır.

 6. Hocam iyi aksamlar hktm bu gün için 111.30 kapandı söylediğiniz 118 rakamı yarın test edilebilir bu hisse icintekrar bi analiz yapabilirmisiniz

 7. Hocam, SASA yormaya başladı… satıp satmamakta kararsızdım, sizin listenizde görünce de bekleme konusunda biraz rahatladım doğrusu….

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir