Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda, sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşulların durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler, şimdi DOAS’ın tekrar forma giydiği gibi.

Buhur25’te bu güncellemede üç hisse yer değişikliği yapacak:
GUSGR, PGSUS, THYAO, KORDS saha kenarına alınırken MGROS, ISMEN, OYAKC, BIMAS Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse

1- GUSGR 6,14 TL → MGROS 39,22 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında MGROS’un Buhur25’e giriş değeri 21,40 TL*)

*GUSGR’nin Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +83,83 % olduğu için bu getiri, GUSGR’nin yerine giren MGROS satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında MGROS’un Buhur25’e giriş değeri 21,40 TL üzerinden hesaplanacaktır.

2- PGSUS 45,80 TL → ISMEN 8,12 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında ISMEN’in Buhur25’e giriş değeri 9,22 TL*)

*PGSUS’un Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -11,97 % olduğu için bu kayıp, PGSUS’un yerine giren ISMEN satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında ISMEN’in Buhur25’e giriş değeri 9,22 TL üzerinden hesaplanacaktır.

3- THYAO 10,56 TL → OYAKC 7,54 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında OYAKC’nin Buhur25’e giriş değeri 10,32 TL*)

*THYAO’nun Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -26,97 % olduğu için bu kayıp, THYAO’nun yerine giren OYAKC satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında OYAKC’nin Buhur25’e giriş değeri 10,32 TL üzerinden hesaplanacaktır.

4- KORDS 10,80 TL → BIMAS 67,85 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında BIMAS’ın Buhur25’e giriş değeri 79,91 TL*)

* KORDS’un Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -15,09 % olduğu için bu kayıp, KORDS’un yerine giren BIMAS satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında BIMAS’ın Buhur25’e giriş değeri 79,91 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için 01 Eylül 2020 güncel izleme listesi Buhur25:

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.


ALARK, ASELS, BIMAS, DOAS, ECILC, EREGL, FROTO, HEKTS, INDES, ISGYO, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KOZAL, KRDMD, MGROS, ODAS, OYAKC, PETKM, SASA, SISE, TOASO, TTRAK, TUPRS

25 Comments

 1. “Merhaba Halil bey, GUSGR gayet güzel gidiyor, acaba hedefinize mi ulaştı yoksa yeterli getiri sağladığı için mi kenara aldınız?
  OYAKC için bir çalışma mevcut mudur?
  Şimdiden teşekkürler,
  Golden”

  • Oyakc için grafik var, arama butonuna hisse kodu yazılrsa çıkar. Diğer sorunun cevabı yazıda mevcut sayfada.

 2. Hocam gusgr neden saha kenarına aldınız.Olumsuz bir durum mu var.Bu konuda bizleri bilgilendirir misiniz?

 3. Hocam selamlar,
  ISMEN i kadroya dahil ettiğinize çok sevindim. Bence de İŞMEN de çok büyük potansiyel var. Sermayesini 6 ayda çıkartmış. fk 5 temettüsü de güzel ve her sene temettü ödeme kültürü var. İŞYAT ve İŞMEN favori hisselerim. YTD

 4. Hocam emeğiniz için tşkler. Buhur 25 hisselerinden yaptığımız sepete her ay düzenli eklemeler yapmalı mıyız.

 5. Halil Hocam Merhaba,

  Liste için ellerinize sağlık. İSMEN için herhangi bir analiz paylaşacak mısınız?
  Teşekkürler

 6. Halil Bey’in yazdığına, çizdiğine gözü kapalı yatırım yapabiliriz kendisine güvenimiz tam.

 7. Sayın hocam yatırım tavsiyesi olarak sormuyorum. Şuanki duruma göre yani pandemi, doların çıkışı ve hisselerin yaptığı hareketler (örn. Jants gibi) göz önüne alırsak bu listede bugün için en avantajlı ilk 3 hisse hangisi olurdu. Cevaplarsanız çok sevinirim. Saygılar.

 8. Hocam yeni buldum sitenizi ve paylasimlariniz da gayet faydalı bilgiler görüyorum teşekkürler birde takip listesine aldığınız hisseleri anlık değiştiriyor musunuz ?

  • Buhur25 Ekolü yazımızda menüde var, bu konu geniş olarak anlatılıyor, hayır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir