Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda, sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşulların durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede beş hisse yer değişikliği yapacak:
ECILC, ASELS, BIMAS, MGROS, ALGYO saha kenarına alınırken AKSA, ENJSA, THYAO, PGSUS, GLDGR (Gram Altın) Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- ECILC 7,03 TL → AKSA 11,98 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında AKSA’nın Buhur25’e giriş değeri 6,22 TL*)

*ECILC’ın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +92,60 % olduğu için bu getiri, ECILC’ın yerine giren AKSA satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında AKSA’nın Buhur25’e giriş değeri 6,22 TL üzerinden hesaplanacaktır.

2- ASELS 17,84 TL → ENJSA 11,20 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında ENJSA’nın Buhur25’e giriş değeri 6,53 TL*)

*ASELS’in Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +71,37 % olduğu için bu getiri, ASELS’in yerine giren ENJSA satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında ENJSA’nın Buhur25’e giriş değeri 6,53 TL üzerinden hesaplanacaktır.

3- BIMAS 72,50 TL → THYAO 12,96 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında THYAO’nun Buhur25’e giriş değeri 14,28 TL*)

*BIMAS’ın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı (ekside olan hisse ile yer değiştiği için) -9,27 % olduğu için bu kayıp, BIMAS’ın yerine giren THYAO satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında THYAO’nun Buhur25’e giriş değeri 14,28 TL üzerinden hesaplanacaktır.

4- MGROS 41,50 TL → PGSUS 73,20 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında PGSUS’un Buhur25’e giriş değeri 37,74 TL*)

*MGROS’un Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam getirisi +93,93 % olduğu için bu getiri, MGROS’un yerine giren PGSUS satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında PGSUS’un Buhur25’e giriş değeri 37,74 TL üzerinden hesaplanacaktır.

5- ALGYO 21,20 TL → GLDGR (Gram Altın) 461,50 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında GLDGR’ın Buhur25’e giriş değeri 182,20 TL*)

*ALGYO satırında Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşına göre toplam getiri +153,29 % olduğu için bu getiri, ALGYO’nun yerine giren GLDGR (Gram Altın) ALGYO satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında GLDGR’ın Buhur25’e giriş değeri 182,20 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, DOAS, ENJSA, EREGL, FROTO, HEKTS, INDES, ISGYO, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KONTR, KRDMA, OYAKC, PETKM, PGSUS, SASA, SISE, THYAO, TOASO, TTRAK, TUPRS GLDGR

21 Aralık 2020

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

30 Comments

 1. Sayın hocam hayırlı uğurlu olsun. Yeni güncellenen Liste Rabbim yeni yılda önce sağlık diyerek, inşallah pandeminin gündemde olmadığı bol,bereketli, kazançlı bir yıl olması dileğiyle..

 2. Halil Bey selamlar. ..
  Güncel Liste için teşekkürler.
  Yüz bin TL portföy yapacağım. Buhur 25 e bölüp 25 adet hisse mi veya içinden 7…10 adet hisse seçmek. ? Sizce orta uzun vade için hangisi isabetli olacaktır. ? Teşekkürler.

  • Para sizin karar da sizin olmalıdır.
   Buhur2 Ekolü yazımıza bakarsanız menüde var, yardımcı olabilir size.

  • Halil bey merhaba İngiltere’deki covid haberleri sarışını etkilermi sizce yoksa yoluna devam mı görüşünüz nedir teşekkürler saygılar

   • Hayır, (: şimdi şaşıracaksınız. Ne kadar sıkı takipcileriniz olduğuna, 2014 yılı sonlarıydı, bir kez daha çıkartmıştınız. Arkadaşlardan biri üzümlü logoyu yeni hazırlamıştı. Sağdece sohbet amaçlı yazdım hocam. Sizi seviyoruz…

 3. Hocam merhaba, sizin icin AKSA giris maliyeti 6.22 ise satis zamani ettiginiz kar marjini 6.22 den mi hesapliyiorsunuz yoksa 11.98 uzerinden mi?

   • Bakındım ama bulamadım sanki :/
    Yinede cevapladığınız için teşekkürler hocam ??‍♂️

 4. Merhaba hocam portföy güncellememiz hayırlı olsun.ALGYO portföyde sadece 19 gün durmuş oldu.Biraz erken bir çıkış değilmidir?

 5. Halil bey hisseleri değiştirirken diğerini satıyormuyuz yoksa yeni girenlerimi almaya başlıyoruz

  • Kimseye al-sat deme lüksümüz yok, o kararları herkes kendi verir ancak…

 6. Hocam, GLDTRF anlamışım, yanlış anladım tabi hızlıca girdim… GLDGR (Gram Altın) değiştirsemmi bilemedim, (: … Saygılar.

 7. Hocam KOZAL ne ara çıktı listeden yetisemiyorum ? cikmasaydi keske.2021 de kendinden soz ettirecek gibi.

 8. Hocam merhaba, bim yeni girmişti buhur25e acaba çıkış sebebini öğrenebilir miyiz ?

 9. Halil Bey, merhabalar. Zoren’in buhur 25’e firma durumu var mı? Hisse hakkında genel görüşünüz nedir? Bir kaç zamandır elimde yeterli getiriyi sağlayamadı. Hikayesi nedir sizce? Tesekkurler

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir