Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda, sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşulların durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede iki hisse/enstrüman değişikliği yapılacak:
GLDGR, THYAO saha kenarına alınırken ESEN, NETAS Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- GLDGR 437,55 TL → ESEN 27,10 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında ESEN’nin Buhur25’e giriş değeri 28,17 TL*)

*GLDGR’ın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -3,81 % olduğu için bu kayıp, GLDGR’ın yerine giren ESEN satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında ESEN’nin Buhur25’e giriş değeri 28,17 TL üzerinden hesaplanacaktır.

2- THYAO 12,91 TL → NETAS 32,42 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında NETAS’ın Buhur25’e giriş değeri 33,14 TL*)

*THYAO’nın Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -2,17 % olduğu için bu kayıp, THYAO’nın yerine giren NETAS satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında NETAS’ın Buhur25’e giriş değeri 33,14 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, DOAS, ENJSA, EREGL, ESEN, FROTO, HEKTS, INDES, ISGYO, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KONTR, KRDMA, NETAS, OYAKC, PETKM, PGSUS, SASA, SISE, TOASO, TTRAK, TUPRS

27 Ocak 2021

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

10 Comments

  1. Esen hanımın listeye gimesi çok mutlu etti beni. Portföyümde yüklü vardı. Teşekkür ederim incelemeniz için

  2. Hocam selamlar, sizin uzun süredir takip ediyorum ve çok kıymetli bir iş yaptığınızı söylemek isterim. Bizim gibi amatör yatırımcılar için paylaşımlarınız, videolarınız ve bu siteniz tam bir tol gösterici oluyor. Her videonuzu izleyip sıkı takip etmeme rağmen kendi hedef fiyatımı belirlemekte zorlanıyorum. Acaba hazırda varsa Buhur25’de yer alan hisseler için Fiboret9 seviyesini gösteren bir fiyat tablosu yapmak mümkün olur mu? Şimdiden teşekkürler,saygılar.

  3. Hocam selamlar, sizi uzun süredir takip ediyorum ve çok kıymetli bir iş yaptığınızı söylemek isterim. Bizim gibi amatör yatırımcılar için paylaşımlarınız, videolarınız ve bu siteniz tam bir yol gösterici niteliğinde. Her videonuzu izleyip sıkı takip etmeme rağmen kendi hedef fiyatımı belirlemekte zorlanıyorum. Acaba Buhur25’de yer alan hisseler için Fiboret9 seviyesini gösteren bir fiyat tablosu yapmak mümkün olur mu? Şimdiden teşekkürler,saygılar.

    • Tabloya gerek yok, çalıştığımız hisseler ya menüde ya da anasayfada bulunuyor. Arama butonuna hisse kodunu yazarsanız çıkar.

  4. Merhaba hocam ben ray sigortayı uzun vadeli düşünüyorum en az 3 4 yıl beklemek istiyorum sizce gireyim mi

  5. Merhabalar Hocam, hisseler saha kenarına alınırken anlık paylaşım yapıyor musunuz, ya da her ay sonu güncel listeye göre mi hareket edilebilir?
    Çok teşekkür ederim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir