Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda, sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşulların durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede bir hisse değişikliği yapılacak:
OYAKC saha kenarına alınırken ARDYZ Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- OYAKC 7,56 TL → ARDYZ 58,25 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında ARDYZ’nin Buhur25’e giriş değeri 66,34 TL*)

*OYAKC’nin Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -13,90 % olduğu için bu kayıp, OYAKC’nin yerine giren ARDYZ satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında ARDYZ’nin Buhur25’e giriş değeri 66,34 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, ARDYZ, DOAS, ENJSA, EREGL, ESEN, FROTO, HEKTS, INDES, ISGYO, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KONTR, KRDMA, NETAS, PETKM, PGSUS, SASA, SISE, TOASO, TTRAK, TUPRS

01 Mart 2021

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

10 Comments

  1. Hocam ben gecenlerde size yazmistim bunu atin artik bizde kurtulalim diye 🙂 hocam balik alma balik tutmayi ogren felsefesini benimseyen biriyim o yuzden bi sorum olacak… ardyz halka acildi %815 yukseldi … parsn da eski bi buhur25 emekçisi… ve sizin calismanizdaki gibi vurdu kirdi parcaladi 32 nin ustunde tutundu… buhur25 e girmeye haketmedimi ? Kisacasi sorum buhur25 e girmek icin ne olmasi lazim

  2. Sayin hocam basarilarinizin devamini dilerim…. sasa 3 taban 2 tavan artik sasa da islem yapmak esastan degil ama usülden kumar oynamaya dondu ayrica piyasa degeri tupras +petkm falan oldu.. ayrica surekli yeni yatirimdan bahsediliyor fakat yeni yatirim icin kasa bosalacak demekki bunu soyliyen yok… buhur25 te hala durmasi sagliklimidir hocam ?

  3. Kozal neden yok listede bu konuda görüşünüz çok değerli eğer cevaplayabilirseniz müteşekkir olurum .teşekkür ederim

  4. Hocam hayırlı olsun hepimize emeğinize yüreğinize sağlık olsun slm ve sevgiler..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir