Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım Güncel İzleme Listesi

Uzun Vadeli Yatırım (UVY) için hisse senedi izleme listemizi 2010 yılından itibaren devam ettiriyoruz.
İzleme listesindeki hisse senedi sayısı önceki yıllarda değişik sayılarda olsa da son dönemde Temettü25 endeksi (XTM25) ile de getiri kıyaslaması nedeniyle 25 sayısında sabitlendi.
Bu sayının orta ve uzun vadede ideal izlenebilir hisse sayısıyla da örtüştüğünü düşünüyoruz.
Ayrıca 5-10 gibi düşük sayıda olmaması da yatırımcıya hisse seçme imkânı veriyor, böylece herkes yaptığı yatırımdan hisse tercihlerinden kendi sorumlu oluyor.

Güncellemede amaç Buhur25 performansını artırmak olduğu için kadro dışı kalan hisseler için olumsuz fikrimizin olduğu düşünülmemelidir, yeni giren hisselerden çıkan hisselere göre Buhur25 performansı adına daha fazla beklentimizin olduğu düşünülmelidir. Dolayısıyla şu/bu hisse neden çıktı gibi, hisse özelinde sebep aranmamalıdır. Tabii yeni giren hisselerin bu beklentimizi ne kadar karşılayacaklarını zaman ve piyasa gösterecektir.

Dinlenmeye, saha kenarına aldığımız Buhur25 hisseleri bizim nazarımızda, sıra dışı bir temel gelişme değişme olmadıkça Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerde forma giymiş bir oyuncu gibi her daim değerlidirler. Saha kenarına alınan hisseler, temel ve teknik koşulların durumuna göre önümüzdeki Buhur25 güncellemelerinde tekrar forma giyme şansı bulabilirler.

Buhur25’te bu güncellemede bir hisse değişikliği yapılacak:
ISGYO saha kenarına alınırken KOZAL Buhur25 kadrosuna giriyor.

Çıkan Hisse → Giren Hisse:

1- ISGYO 1,97 TL → KOZAL 119,00 TL (Buhur25 yıllık getiri hesabında KOZAL’ın Buhur25’e giriş değeri 153,44 TL*)

*ISGYO’nun Buhur25 getiri hesabında baz aldığımız yılbaşı fiyatına göre toplam kaybı -22,44 % olduğu için bu kayıp, ISGYO’nin yerine giren KOZAL satırına eklendiğinde Buhur25 getiri hesabında KOZAL’ın Buhur25’e giriş değeri 153,44 TL üzerinden hesaplanacaktır.

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) Güncel İzleme Listesi*

AKSA, ALARK, ARDYZ, DOAS, ENJSA, EREGL, ESEN, FROTO, HEKTS, INDES, ISMEN, ISYAT, JANTS, KAREL, KONTR, KOZAL, KRDMA, NETAS, PETKM, PGSUS, SASA, SISE, TOASO, TTRAK, TUPRS

01 Nisan 2021

*Hisseler, alfabetik sıraya göre yazılmıştır.

23 Comments

 1. Hocam ASELSAN dan uzun vade beklentiniz neden yok. Gelirleri artıyor her yıl, fiyatı da geçen yılla aynı, gördüğünüz risk nedir? Teşekkürler.

 2. Bu piyasada ücretsiz net en iyi paylaşımlar. başka hiçbir şeye gerek yok. Takip et incele yorumla kararını ver. Ne kadar teşekkür etsek az hocama.

 3. Elinize sağlık teşekkür ederim çok faydalı oluyor. TEKFEN için bir öngörünüz var mı.

 4. hocam merhabalar ağırlık ortamalamaları var mı yoksa eşit payda mı değerlendireceğiz. Yani demek istediğim şu hissemiz daha agırlıklı diye düşünebilir miyi

 5. Size hisse sormayacağım. Eski takipçinizim (hissenet zamanları). Bu yılki getiri tablolarınızı en başarılı hisse senedi yatırım fonlarıyla karşılaştırdım. Bariz biçimde buhur25 her tür fona fark atmış. Bu başarı olağanüstü. Bir de üzerine mütevazi kişiliğinizi ekleyince siz ky için pırlantasınız Halil Bey. Başarılarınızın devamını dilemesem de biliyorum ki her türlü başarılı olmaya devam edeceksiniz. Başarılar ve mutluluklar.

 6. Merhaba Hocam. Jants yorulmadı mı? 2 yılda alacağı yolu 4 5 ay gibi kısa bir sürede aldı. acele giden ecele gider sözünü akla getiriyor.

 7. buhur 25 de , hisse güncellemeleri ; hangi zamanda oluyor ? şimdiki listeye yakın zamanda bir revizyon yapmayı düşünüyor musunuz ? yıl geneline bakıldığında tüpraş haricinde başarılısınız hocam , tebrik eder , başarılarınızın devamını dilerim.

  • Buhur25 Ekolü yazımızdaki kriterlerimize göre ilk 25 hisseyi izliyoruz Ceren hanım.

 8. Hocam 17 Mayıs itibariyle listeye geç mi kaldık yoksa şimdi girsek olur mu ya da listeniz Mayıs Haziran gibi güncellenecek mi ?

  • Sizin vereceğiniz bir karar bu maalesef, benim alın veya bekleyin demem özele girer, ayrıntı Buhur25 Ekolü yazımızda var.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir