Yaşanmış bir ibret hikâyesi: “Macerâ ve Stres Dolu Al – Sat mı, Uzun Vadeli Yatırım mı ?”

halilbuhur.com sitemiz değerli üyelerinden Sn. Kayı Bey dostumuzun bizzat yaşadığı ve birçok borsacı arkadaşımıza ibret olacak borsa geçmişini buradan paylaşarak daha çok dostumuzun okumasını ve hazır tecrübeden yararlanmasını düşündüm.
Yazının öncesindeki soru vs. kısmını dileyen dostlar sitemizde Uzun Vadeli Yatırımcı / Yorumlar bölümünde 2 Mayıs 2016, 01:02 tarih ve saatte bulabilirler.

*
*
*

Kayı Bey:
Teşekkür ediyorum hocam, kıt kanat bilgimle bugünümü portföyümdeki hisseleri bir kez daha incelemekle geçti. Yatırımları, ihaleleri, temettü verimliliklerini vb. Okumadığım yazı kalmadı. Ancak vardığım nokta; her bir firmaya ayrı bağlılığım oldu.
Biliyorum cevap vermeyeceksin prensip olarak, onun için sormayacağım hangisini elemeliyim diye. Artık zamanla elemekte bize kalsın. Bari bunu yapalım.
3 yıl al sat yaptım hep kaybettim, 2 yıl önce sizi keşfettim, adeta bütün borsaya bakış açım değişti.
Etrafımda al sat yapanlara hep sizi önerdim. Bir çok kişi Buhur25 hisselerine geçti, borsayla ilgisi olmayanlara dahi anlattım çok mantıklı buldular ve yatırımlarına bu şekilde devam ediyorlar.
Çevrem hep Anadolu insanı memur kesimi arkadaşlar. Bizim için başka türlü daha mantıklı bir yatırım türü olamaz zaten.
Tavsiye ettiğim arkadaşlarım benden 1 yıl önce başladılar, ben geçen yıl başladım Buhur25 uvy’e.
Çünkü 3 yıl al sat’tan zararımı çıkarıp öyle uvy başlayacaktım ancak o bir yılda elimdeki paradan (toplam 20.000 tl) sadece 1.000 tl kaldı, rahatladım ve borçsuz harçsız aylık maaşımın 4/1’ini yatırarak devam ediyorum (Al sat’çı arkadaşlar okursa örnek olsun diye yazdım).
Sadece param değil 10 kilo da zayıfladım, saç ve sakal kıran, uykusuzluk o bir yıl çok şey aldım benden
Hocam, eskiden seans odası gibi olan bürom şuanda iş yeri oldu. Seans açılmış kapanmış hiç bakmıyorum bile, 3 yıl boyunca çivili yatağım kuş tüyü sanki. Diyetisyene ve ilaçlara da para vermiyorum artık Buhur25 12 kilo aldırdı, valla daha çok söylenecek şey var ama velhasıl Allah sizden razı olsun Hocam.

“Yaşanmış bir ibret hikâyesi: “Macerâ ve Stres Dolu Al – Sat mı, Uzun Vadeli Yatırım mı ?”” için 2 yanıt

Manchester dan selamlar sayın hocam.

Öncelikle, bunca yıldır bizim vergilerimizle maaşlarını alan SPK ve imkb çalışanlarının yapması gereken “küçük yatırımcıyı bilgilendirme” görevini hiçbir karşılık gözetmeksizin yaptığınız için önünüzde saygıyla eğiliyorum.

Yıllarca borsanın bir kumarhane gibi işlemesini, küçük yatırımcının göz göre soyulmasını seyreden Spk ve imkb başkanlarına da bütün yatırımcılar adına “birazcık şerefiniz varsa, bırakın bu işleri” diyorum…

Harcadığınız zaman ve emek için hakkınızı helal edin hocam. Allah c.c yar ve yardımcınız olsun!

Bir Yorum Yazın