ASELS Güncel Teknik Analizi

ASELS 32,36 TL
16.11.2017

Son bir yılda % 350 prim yapan bir hissede düzeltme olması gayet normal elbet de ama bu kadar hızlı olması yatırımcılarını şaşkına uğratmış durumda.
Fakat hızlı çıkışın, inişinin de hızlı olabileceği düşünülmeliydi ve özellikle son bilanço 2017/9 hisse değerleme fiyatımız 37,25 TL sonrası görülen yukarı yönlü hareketler beklemediğimiz fiyatlamaydı.
Yine bu son bilanço ve teknik analizimizde hacim rekorlarının ve takasta ciddi yabancı satışının dikkat çektiğini vurgulamıştık, bu satışları yerli yatırımcıların karşılaması da haklı olarak bir yere kadar oldu maalesef.
*
Hatırlanacağı üzere bu 06 Kasım 2017 tarihli son grafik-yorumum sonrası birçok arkadaş “niçin yeni hedef vermediğimi sordu, oysa ki 37,25 TL ile beklediğimiz hisse değerleme fiyatı görülmüştü, çalışma tarihinde, o yüzden düzeltme / dinlenme beklentimize paralel yeni fiyat hedefi vermemiştik.
Değişik yorumlarınıza karşı, son yazımdaki bu önemli ayrıntıyı hatırlatma gereği duyduk.
*
Teknik değerlendirmemize gelirsek hissede indikatörlerimiz 45,64 TL altında negatife geçmiş durumda.
Kısa vadeli görünümde üstteki grafik, henüz öncü ve diğer indikatörümüz pozitife dönmese de aşırı satım bölgesinde bulunuyor 31,67 TL desteği önemli.
Bu desteğin çalışmaması hâlinde hissenin son bir yıllık hızlı yükselişi kapsamında dikkat çeken güncel olarak 28,31 TL desteğini izliyor olacağız ki bu seviye, ana yükselen trendin korunması açısından önemli.
28,31 TL desteği, sıra dışı olumsuz bir haber akışı olmadığı sürece derin düzeltmelerde dönüş/destek seviyesi olarak izlenmesi gereken bir aralık.

Bahsettiğim desteklerin çalışması halinde yatay bandda dalgalanma ile son zirve hareketinin sindirilmesi gerekir.
Ne zaman biter bu süre diye sormayınız, 🙂 zamanı gelince yazmaya çizmeye çalışırız, yeter ki bendler yıkılmadan dinlenme/dalgalanma yatay bandda devam etsin.
*
Not: Bu süreçte alım/satım veya bekleme/yeniden alma zamanı vb. soruların cevaplarını kendiniz verin ki yarın başkasını eleştirme/suçlama durumları olmasın.

Son söz, her şeyden önemlisi sağlık, gerisi zamanla hallolur.


2 Comments

  1. Selamün aleyküm hayırlı akşamlar hocam Goodyear la yola devammı dirençlerimi test ediyor teşekkürler saygılar

    • Sadece Goody’de değil, endekste sıkıntı var, öncelikle ortam sakinleşmeli.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir