ASELS Kısa ve Orta Vadeli Teknik Analizi

ASELS 17,55 TL
16.03.2017

ASELS için 13 Nisan 2016’da bölünme öncesi koyduğumuz grafikteki (güncel fiyatla 10,24 TL) Dolar bazlı $5 hedefimize dün 18,17 TL fiyat ve $4,90 ile yaklaşıldı.
16 Mart 2017 bugünkü $/TL 3,62 değerle $5,00 eder bu fiyat ki hedefimiz gerçekleşmiş sayılır.
Bu haliyle hisse dinlenmeyi hak ediyor.
17,00 TL üzerinde pozitif görünüm bozulmaz.
Fakat öncü indikatör negatif sinyali teyit etmek üzere.
17,00 TL altında yükselen trend bozulur.
15,95 – 14,35 TL destek seviyesi olarak izlenebilir.
15,95 TL desteğinin çalışması beklentim dahilinde olsa da borsada olduğumuzu unutmamalı.

Hissede yeni hedefler için olası dinlenme sürecini izlemek lazım.
Bu işler aceleye gelmez. 🙂
Dinlenme beklentimi, $5 hedefimin görülmesi ve genel kuruldan ekstra bir haber çıkmaması (ki benim bir beklentim yoktu) güçlendiriyor.

7 Comments

 1. Sayın müdürüm hayırlı geceler.Nazım ÜNLÜ K.Maraş Beden Eğitimi Öğrt.Bugün sabah yanlış yerden sormuşum kusura bakmayın.Bu bahsedilen buhur5 e ulaşabilmemizin kriterleri var mı acaba?birde elimde çok az aselsan var 400 lot kadar geç girmiştim maliyetim yüksek ama acelem yok yinede burdan satıp düzeltme yediğinde almak gibi bir plan yaptım.bilginize:)

 2. uzun vadeli yatırımda al sat genelde yoktur.düşünde altan alıp orta ortlama düşürmek daha mantıklıdır. ama hisse değiştrebilirsiniz.
  peki neden satmıyoruz. belki satıp alttan alarak hisseniz artırabilirsiniz . ama bir gün bu şekilde yaparken treni kaçırma ihtimal ve olasılğı çok yüksektir.
  yorum tamamen benim uzun vadede anlamış olduğum yatırım prensibidir.yatırım tavsiyesi değildir.

 3. Halil hocam iyi günler öncelikle aselsanda bugün olan fiyat hareketliliği düzeltme olarak değerlendirebilirmiyiz öncü indikatör negatif mi şimdiden teşekkürler saygılar hocam

   • Müdürüm kolay gelsin.Müdürüm kusura bakma Beden Eğitimci olunca rakamlarla aram pek iyi değil sizi anlamakta zorlanıyorum aselsanla yolculuğa çıkmak için bekliyorumda ara sıra bir iki kelam ederseniz sevinirim hocam.nasıl olsa çıkacamda yolcuğuğa sayenizde erken çıkmak istemiyorum hocam.

    • Hocam strese gerek yok, ben herhangi bir dönüş işareti görürsem paylaşırım.
     Bu kadar çıkışa bu kadar düzeltme / dinlenme yetmez diye düşünüyorum.
     Düzeltme illa aşağı olacak diye bir kaide yok, düzeltme yatay bandda dalgalanma şeklinde de olur.

     • Müdürüm ALLAH RAZI OLSUN.kusuruma bakmayın 1000 lot alıp ondan sonra her ay bireysel emeklilik gibi alıp biriktireceğim üstüne çocuklara bırakacam insallah yatırım amaçlı ondan telaşlandım ne zaman alsam diye eyvallah hocam iyi çalışmalar dilerim.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir