Buhur25 2016 Ocak – Eylül Getiri Tablosu

Buhur25 Uzun Vadeli Yatırım (UVY) İzleme Listesinde ilk 9 ayda liderlik koltuğunda % 50,66 getiri ile PETKM yerini korudu.
2. sırada % 38,13 getiriyle HEKTS da yerini korudu.
3. sıraya ise % 28,97 getiriyle LOGO geçti.

Son üç sıra ise -29,91 % EGEEN, -18,02 % KORDS, -13,97 % ARCLK ile devam ediyor.
Malumunuz bu üç hisse de listeye yeni girdi fakat yerine girdikleri hissenin zararını üstlendikleri için bu şekilde alt sırada bulunuyorlar, velhâsıl beklentileri karşılamak üzere bu hisselere çok iş düşüyor. 🙂

Ocak – Eylül ayı % 11,06 getirisiyle TM25 performansı, % 8,95 Buhur25 performansını geride bıraktı.
XU100 ise % 6,64 getiriyle 3. sırada yer aldı:

“Buhur25 2016 Ocak – Eylül Getiri Tablosu” için 8 yanıt

Hayırlı olsun dostum 🙂 hoş geldiniz, avatar eklemeyi çok az dost başarıyor, bunun için de ayrıca tebrik ederim. 🙂

Teşekkür ederim Hocam. Size bişey danışmak istiyorum ama biraz uzun. Bide çok yoğunsunuz, bir yanda burası, bir yanda hisse net, bir yanda twetter valla Allah kolaylık versin Hocam. Bişey sormaya çekiniyorum. 🙂

Olur mu hiç dostum sorunuzu daha rahat sorun ve ben de daha geniş yazayım diye var bu site.
Yoğunluktan dolayı en fazla biraz geç dönebilirim belki ama illa ki dönerim sorunuza…

Halil Hocam teşekkür ederim. O zaman sorayım 🙂
Hocam hem kızım için hemde kendi emekliliğim için iki portföy oluşturma niyetim var. Bireysel emekliliğimiz vardı ama kazandırmıyor diye geçen ay bozdum. Şimdi oraya yatırdığım para ile hisse almak istiyorum.
1-Kızıma her ay 130 TL birikim yapıyorum. Bu para ile her ay düzenli alım yapma niyetim var. Bu portföyün vadesi 15 ila 20 yıl arasında olacak. Eğitimi, evliliği yada iş kurması için bu birikimi yapıyorum. Bu bağlamda 2 yada 3 senet belirlemem lazım. Birincisini ASELSAN ikincisini PEKİM olarak düşündüm. Ama üçüncüyü bulamadım. Bu bakımdan belirlediğim hisseler için ne dersiniz ve üçüncü için öneriniz nedir. Mesela SODA olabilir mi?
2-Kendim için her 310 TL birikim yapıyorum. Kendi portföyümü oluştururken tek düşüncem emekli olduğumda alacağım temettü ile yaşam standartımı korumak. Yani bu portföydeki hisseleri bir aksilik olmazsa satmayı düşünmüyorum. Ölene kadar kalsın, ölünce kızıma kalır. Bu bakımdan 75 yaşımda ölürsem 🙂 yaklaşık 40 seneden fazla bir süre demek. İşte bu sebepten ötürü kendi portföyümü oluşturmakta çok zorlanıyorum. TÜPRAŞ vardı aklımda ama gelecekte bu şirket elektirikli arabalar sebebi ile büyümez hatta küçülür diye düşünüyorum.
Velhasıl kelam aklım karışık hocam tavsiyelerine ihtiyacım var. Sizin mantığınız al ve unut değil biliyorum. Al ve izle diyorsunuz. Kendi kriterleriniz ve benim kriterlerim açısından iki portföy içinde tavsiyeniz nedir?
Şimdiden teşekkür ederim hocam.
Saygılar.Bu arada bende İzmir’de yaşıyorum bir gün inşallah birlikte bir çay içeriz.

1- Petrol ve türevleri konusunda sizin de değindiğiniz ve benim de daha önce değindiğim üzere ben yazdıklarınızdan savunma sektörüne öncelik verirdim.
2- SODA fena değil, sektöründe söz sahibi olabilir derim.
Tek hisse yerine yanına temettü verimi ve trendi iyi bir hisse daha olursa iyi olur.
Çimento veya otomotiv sektörünün önde gelen hisselerinden olabilir.

Halil hocam doas için yeni bir tablo varmı buhur 25te kalacakmı yoksa çıkarmı 15 temmuzdan sonra hep düşüyor yorumlarsanız sevinirim iyi haftalar

Patronun alım yaptığı seviye hisse için destek seviyeleridir ki Doas’ta son dönemde patron alımı devam ediyor.
Dolayısıyla şimdilik Buhur25’te devam edecek.

Bir Yorum Yazın