EREGL FiboRet Teknik Analizi

EREGL 7,83 TL
06 Nisan 2020

Ereğli‘de göstergelerimiz 7,66 TL üzerinde pozitif durumda.

200 günlük EMA 8,03 TL direnci üzerinde orta vadeli pozitif görünüm güçlenir.

Bu seviye üzeri hacimli hareketlerin devamı hâlinde FiboRet(8) 9,23 TL ve FiboRet(9) 10,74 TL orta ve uzun vadeli direnç seviyeleri olur.

EREGL 7,25 TL stop-loss seviyesi altında 6,78 TL destek olarak izlenmek üzere teknik görünüm:

“EREGL FiboRet Teknik Analizi” için 19 yanıt

Bilmiyorum cevap verir misiniz ama, Petkim ile Ereğli arasında maliyet düşürmek açısından alım yapacak olursanız hangisini, neden tercih edersiniz? Her iki hisse de elimde mevcut, amacım maliyet düşürmek fakat hangisine öncelik vereceğimi kestiremiyorum, yorumunuz ne olur?

Çok teşekkürler Hocam. EREGL’den yana tercihte bulundum. Üçüncü seçenek TMSN idi. Onu düşünmedim bile, ama sanırım asıl onu tercih etmeliydim 🙂 Biraz daha zaman kaybedeceğiz gibi görünüyor, maliyet ancak 9.66’lara geldi.

Bu arada neden EREGL seçtin derseniz; temettü verecek ve Hisse geri alım planlaması var diye bu tercihi yaptım. KRDMD ne kadar gitti bir de EREGL ne halde ironik…

Merhaba Halil Hocam. Öncelikle tüm çalışma ve yorumlarınız için teşekkürler. Ereğli için güncel bir değerlendirme yapmayı düşünür müsünüz yakın zamanda?
İyi bayramlar..

Teşekkürler Halil Hocam. Sağlıklı ve huzurlu bayramlar dilerim.
Size bir de Tüpraş soracaktım, bugün gördüm ki harika bir değerlendirme hazırlamışsınız. Onun için de ayrıca teşekkürler.

Son çalışmadaki değerler şimdiki fiyata göre güncel, aynı aralıkta yani.

Halil hocam zamanınızı aldım ama yazarken eksik yazmışım. Temettü ödemesinden sonra destek ve direnç noktaları da değişir mi anlamında sormak istemiştim. Çok teşekkürler…

Bir Yorum Yazın