XU100 Endeksi Teknik Analizi

XU100 88.125
27 Mart 2020

XU100 endeksi kısa vadeli görünüm seanslık grafikte 86.960 puan üzerinde pozitif görünüme geçerken 90.600 altında negatife dönmüş durumda.

Tekrar pozitife dönmesi için 89.100 puan üzerine çalışması gerekir.

Kısa vadeli yükselen trendin devamı için trend desteği 86.960’ın çalışması önemli:

* * *

XU100 endeksine orta ve uzun vadeli olumsuz senaryoda bakarsak 86.960 stop-loss seviyesi altında yükselen trend bozulur ve geçtiğimiz hafta grafik çalışmamızda belirttiğimiz 81.900 ve 74.600 destek seviyelerini izliyor oluruz:

* * *

Yatırımcıların istediği ve gönüllerdeki olumlu senaryoda ise altta bulunan güncel haftalık grafikte daha önceki dip oluşum süreçlerinde hacim ve indikatör hareketlerinde göründüğü gibi geçtiğimiz hafta başlayan yukarı yönlü hacimli işlemler 86.960 stop-loss seviyesi üzerinde devam ettiği sürece dip oluşumu tamamlanır ve 92.300 üzeri hareketlerin devamı hâlinde orta ve uzun vadeli pozitif görünüm güçlenir.

Bu seviye üzerinde FiboRet(7) 98.730 – FiboRet(8) 109.010 ve FiboRet(9) 125.645 puan orta ve uzun vadeli direnç hedefleri olarak izlenebilir:

49 Comments

 1. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.
  Yeni format hayırlı olsun.
  Hürmetler.

 2. Halil bey Biz tamamen Amerika borsasını takip edelim orası düşerse bizde düşer, orası çıkarsa bizde çıkarız.

 3. Hemşerim yeni takip etmeye başladım seni, görüşlerini dikkate alacağım, saygıyla ?

 4. Hemşerim yeni takip etmeye başladım seni, görüşlerini dikkate alacağım, saygıyla ?

 5. Teşekkürler emeklerinize sağlık hocam. gençler evde sıkıldı üstüne birde paladan dayak yiyorlar nolcak bu gençlerin hali ?

  • Gençleri pala dayının elinden kurtaracağız Coşkun genç, az kaldı. 🙂

 6. Siteyi yeni takip etmeye başladım ve bişiler öğrenme arzusu ile okuyorum. İnş. Sayenizde bende borsanın kıyısından köşesinden tutmaya çalışıyorum. İyi çalışmalar.

 7. Hocam dolar ve altında gidişat nereye ? Elimde altın var artık satma zamanı geldi mi

 8. Hocam merhaba.emekleriniz için sagolun.genel görünüm endeksin petrolde yapılacak anlaşmayla 92-93 lere gelecek olması ama ondan sonrası karanlık.cok sert düşüşler bekliyormu bizi sizce 70binler gibi.

 9. Gençler bizi kimse Pala’nın elinden kurtarmadi demesinler aman hocam ?

 10. Halil Bey, ben de sizin gibi pozitif düşünüyorum. Ancak, teknik olarak 50 günlük ortalamanın 100 ve 200 günlük ortalamaları yukarıdan aşağı doğru kesmiş olması olumsuz bir sinyal midir?

  • Murat bey, 50 EMA’nın 200 EMA’yı yukarı kesmesi Golden Cross formasyonudur, olumludur. Fakat henüz öyle kesme yok.

 11. Halil bey, yorumlarınızı güvenle ve gülümseyerek takip ediyorum.. Emeğinize sağlık…

 12. Halil Bey, temel ve tekniği bir kenara bırakıp, mevcut durumda geldiğimiz seviyelere bakıyorum da, sanki biz borsada bir aşı veya ilacın bulunması ihmitalini fiyatlıyor gibi miyiz? Aşı veya ilaç net olarak bulunduğunda artık o zaman borsa hangi seviyede olursa, sert bir şekilde düşüp tekrar ekonomik durumu fiyatlamaya başlayacak olursak hiç şaşırmam, ne dersiniz?

  • Aynı fikirde değilim Murat bey, borsa geleceği fiyatlamaya devam eder.
   Yani sanayiinin tekrar canlanmasını, çarkların dönmesini düşe kalka fiyatlarız.

 13. Hocam merhaba,
  Anlık veri takibi (anlık alim yapan araci kurumlar, derinlik takibi vb.) yapmak istiyorum ama programlar hakkında bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz? Matriks veri terminali nasil sizce

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir